Karnawał Rzemieślników

Karnawał Rzemieślników to szczególny dzień. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki całe nasze przedszkole na jeden dzień, zmienia się nie do poznania. 

Nasze maluszki będą zdziwione i zaciekawione, tym co się w ich Ziarenku „ wyrabia”. Pragniemy, aby dzieci poprzez zabawę same poczuły czym jest dany zawód, głównie rzemieślniczy. Dajemy możliwość wybrania zawodu. 

Pracują: murarze, stolarze, malarze, aptekarze, lekarze, kucharze, kosmetyczki, fryzjerki/fryzjerzy, masażyści, szewcy, cukiernicy. 

Sale będą odpowiednio przygotowane. Zamiast dywanów jest folia, ściania pokryta tapetą, tak aby malarze mogli działać. U piekarza same pyszności, może pizza, bułeczki, a może jeszcze coś innego. 

Dzieci przygotują wszystko same, a potem ze smakiem zjedzą (każdy gość w przedszkolu będzie mógł skubnąć co nie co). Stolarze w tym dniu naprawiają nadwyrężone mebelki lub stworzą przedmioty wedle własnej wyobraźni. Murarze przygotowują zaprawę gipsowa i z pewnością użyją jej. 

Gabinet odnowy biologicznej ze znakomitymi masażystami, fryzjerami i kosmetyczkami stawia nas na nogi. Lekarze ściśle współpracują z aptekarzami. Ci drudzy chętnie realizują recepty, wydając kolorowe kuleczko-pastylki. 

Mikstury powstają na bazie soków i ziół, a chrupki kukurydziane i migdałki zaleczą wiele schorzeń. Witaminy w formie naturalnej tzn.owoce. Lekarze testują w szpitalu alternatywne metody leczenia. W skrajnych przypadkach będą podawane kroplówki. Zdrowie pacjenta najważniejsze !!!