Kadra Swoszowice


Uwielbia dzieci. Emanuje spokojem i pogodą ducha.
Troskliwa i opiekuńcza. W barwnych korowodach przeżywa z dziećmi urodę świata. Z dużym doświadczeniem.
Prywatnie, mama trojga nastoletnich dzieci.


Spokojna, ale stanowcza, buduje w dziecięcym świecie bezpieczną przestrzeń,w której łatwo się zadomowić. Wśród 20 osobowej gromadki zawsze zauważa każdego malucha z osobna.

Na każdą porę znajduje odpowiednią piosenkę, na kłopot - radę, na łzy - ciepły uśmiech. W jej dłoniach ożywają włóczkowe zwierzątka, które z towarzyszącym śmiechem dzieci, rozbiegają się po całym przedszkolu.


Zarówno moją Zosię i Piotrusia jak i te ziarenkowe pociechy chciałabym wychować na wartościowych, dobrych i szczęśliwych ludzi.

Mam nadzieje, że po latach kiedyś wspomnienie "cioci Magdy z Ziarenka" wywoła na twarzy ciepły uśmiech.

Z wykształcenia jestem pedagogiem specjalnym, pedagogiem przedszkolnym i terapeutą zajęciowym. Cenna była dla mnie praca z osobami niepełnosprawnymi bo to ona nauczyła mnie empatii, pokory, doceniania w każdym dniu tego co mam i cieszenia się z każdej chwili. Wyzwania, które dla nas są proste, dla kogoś innego okazują się wysoką górą na którą z mozołem wdrapuje się. Nie tylko dorośli mierzą się z wyzwaniami, przeżywają niepowodzenia i sukcesy. Dzieci każdego dnia zdobywają jakieś "szczyty gór". Cieszę się, że w tych chwilach mogę uczestniczyć. Czerpać radość z ich sukcesów, a w chwilach słabości i kryzysu czasami coś powiedzieć, a czasami po prostu być.

Motto na każdy dzień:

"Darząc uśmiechem - uszczęśliwiasz serce.
uśmiech bogaci obdarzonego
nie zubożając dającego.
Nie trwa dłużej niż chwila,
ale jego wspomnienie zostaje na długo"

W. Faber

Beztroski uśmiech dziecka jest bezcenny i najpiękniejszy :) Staram się od dzieci czerpać taką beztroską radość i odwdzięczać się uśmiechem.