Kadra na Ruczaju


Doświadczam tajemnicy życia poprzez kolory, dźwięki, zapachy, smaki. Wszystkiego dotykam, słucham, wącham i smakuję jeśli to możliwe.

Tworzę rzeczy, które z pomocą moich rąk chcą być stworzone - czasem są to obrazy, waldorfskie lalki, innym razem kolorowe sukienki, krasnoludki albo podwyższane grządki.

Kocham ziemię, błoto, łażenie z dziećmi po chaszczach, drzewach, łąkach i lasach.

Dzieci to najbliższe mi istoty na świecie. Nieustannie, od lat przepełnia mnie wielka wdzięczność za każdy dzień spędzony z nimi, za tę niezwykłą możliwość towarzyszenia w ich wzrastaniu, nieograniczonymdoświadczaniu świata, w ich mądrości. One są moimi mistrzami.


Lubię przebywać w przestrzeni, w której jest czas i miejsce na wsłuchiwanie się w potrzeby własne i innych, oraz swoboda ich wyrażania bez obawy o bycie osądzonym - sama chcę taką właśnie atmosferę stwarzać, aby dzieci czuły się akceptowane, kompetentne i mogły z radosnym zapałem poświęcić się zabawie, lub pracy.

Staram się towarzyszyć dzieciom z rozwagą, uważnością i empatią. Chcę wspierać je w ich naturalnym dążeniu do samodzielności, służyć uwagą, radą, a w razie potrzeby - pocieszeniem. Cieszy mnie, gdy mogę oczarować dzieci opowieścią, zabawą, lub piosenką, czy to w języku polskim, czy angielskim.

Inspiruje mnie idea Porozumienia Bez Przemocy Marshalla Rosenberga, idea odpowiedzialności osobistej i społecznej dziecka Jespera Juula, oraz moje początki z praktyką uważności na co dzień.

Studiuję pedagogikę waldorfską na Uniwersytecie Warszawskim.


Widzenie świata oczami dziecka od zawsze jest mi bliskie.

Ostatnie dziesięć lat mieszkałam w Irlandii, Prowadziłam tam, storytelling w miejskiej bibliotece. Były to zajęcia łączące słowo, muzykę i proste działania artystyczne. Odkrywanie bajek i baśni w języku polskim i angielskim, a czasem tłumaczenie ich na własny użytek jest niezwykłą przygodą.

Mieszkając w Irlandii spotkałam wspaniałych ludzi śpiewających irlandzkie pieśni i grających tradycyjną irlandzką muzykę. Po wielu latach wróciłam do gry na skrzypcach. Kontynuuję grę klasyczną i poszukuję tradycyjnych melodii polskich,irlandzkich i skandynawskich.

Pasjonują mnie małe formy teatralne dla najmłodszych.

W przedszkolu pracuję jako pomoc nauczyciela. Miejsce to jest dla mnie wyjątkową inspiracją

Gosia

Z niejednego drzewa spadłam, a i tak wciąż się na nie wspinam.W bliskości natury odnajduję proste szczęście.
Jestem człowiekiem lasu i ruchu. Połowę swojego życia spędzam na lądzie a drugą w wodzie jako nauczyciel pływania, pasjonatka sportów wodnych, miłośniczka rzek i jezior.
Ciekawią mnie ludzie i świat, dlatego dużo podróżuję, przeważnie pieszo lub rowerem. Uwielbiam mieć czas i przestrzeń.
Najlepiej wyrażam się poprzez taniec, choć nie znam żadnej z technik.
Muzykuję i piszę piosenki ,,do szuflady". Uczę się od małych ludzi z którymi pracuję.
Dzięki nim widzę, słyszę i czuję uważniej. Staram się o codzienne dobro i uśmiech :)