Kadra Dobrego Pasterza


Wszystkie pytania związane z dziećmi i ich rozwojem są pytaniami skierowanymi do samego pedagoga. Dlatego codziennie zastanawiam się w jaki sposób mogę się zmienić, aby dać dziecku odpowiednią przestrzeń rozwojową.

Moim darem, naturalną umiejętnością jest cierpliwość, otwartość na drugiego człowieka i empatia.

Jestem absolwentką Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Białej i Podyplomowego Studium Edukacji Niezależnej na Uniwersytecie Warszawskim.


Strachowska Jola - co lubi jeździć do przedszkola.

(I tutaj wam się zwierzę, że jeżdżę na rowerze.)

Razem z mężem Bogdanem (matematykiem) wiemy, że to rzecz nie łatwa mieć w domu Symeona nastolatka. Mamy też pręgowaną tygrysię, buraskę - kicię Misię. Pięć lat temu wszystko stanęło na głowie, bo opuściliśmy naszą chatkę w lesie, żeby zamieszkać w Krakowie. (Chatkę odwiedzamy, z radością tam)

To właśnie wtedy moje nogi przekroczyły po raz pierwszy ziarenkowe progi. Ziarenko tak mnie zachwyciło i tak oczarowało...., że do dzisiaj tak zostało. Z podziwem, radością i miłością troszczę się o małe ziarenka. Podlewam je, karmię, przytulam, ciepełkiem otaczam, ale też granice wyznaczam. Patrzę jak kiełki wypuszczają, jak pięknie się rozwijają. A dzieci uczą mnie miłości, pokory, radości i cierpliwości. Lubię śpiewać, piec bułeczki, piłować, strugać, wbijać gwoździe, splatać niteczki, wylepiać urodzinowe świeczki... Wszystko to i jeszcze o wiele, wiele więcej wspólnie robimy, i bardzo, bardzo się z tego cieszymy. Ene, due, rike, bom! Ziarenko to mój drugi dom!

Ola

Wiele w swoim życiu zawdzięczam harcerstwu – między innymi pasję do odkrywania świata razem z dziećmi poprzez zabawę.
Jestem miłośniczką przygód i bycie częścią „Ziarenka” jest dla mnie jedną z nich. Codziennie chcę uczyć się czegoś nowego, lepiej rozumieć ludzi i samą siebie.
Mam w sobie dużo ciepła i spokoju. Spełniam się jako mama małego Adasia.
Fascynuje mnie rękodzieło, sama próbuję swoich sił szydełkując oraz robiąc lalki-motanki, a marzę o nauce wyplatania z wikliny.
Z zamiłowaniem spędzam też czas w kuchni, ostatnio odkrywając wegańskie pyszności.
Jestem absolwentką pedagogiki Uniwersytecie Jagiellońskim.

Alena

Jestem pełna zachwytu nad fenomenem jaki uosabia każde dziecko. Towarzysząc dzieciom w ich rozwoju i odkrywaniu Świata zyskuję wciąż rosnące przekonanie, że ja daję im moje wsparcie i wiedzę, a one mnie bardzo wzbogacają o prawdę, wrażliwość i piękno.
Patrzę na świat ich oczami i widzę go pięknym, wielowymiarowym i kolorowym.
Każdego dnia daję dzieciom tyle poczucia bezpieczeństwa i radości ile potrafię.

Z wykształcenia jestem, plastykiem, ogrodnikiem i nauczycielem przedszkolnym.
Obecnie zyskuję nowe kompetencje na Uniwersytecie Ludowym w zakresie rękodzieła ludowego.